Українських журналістів знищують за правду

Українські журналісти постійно ризикують своїм життям і здоров’ям. Рідні та близькі відмовляють майбутніх студентів навчатись на журналістів. Про це на парламентських слуханнях з безпеки журналістів наголосив з трибуни Верховної Ради голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, повідомляє Vlasno.info. Об этом сообщает silaslova.in.ua со ссылкой на СМИ.

holova natsionalnoyi spilky zhurnalistiv ukrayiny serhiy tomilenko

Ми стоїмо в переліку країн, які не захищають своїх журналістів, в числі таких, як Філіппіни, Перу, Сомалі, — говорить він. — Важливо також, щоб і самі журналісти підтримували один одного. Були завжди солідарними, навіть якщо не поділяють редакційної політики видання, в якому працює постраждалий журналіст.

За словами виконавчої директорки ГО "Інститут масової інформації" Оксани Романюк, найбільше сьогодні ризикують журналісти, які працюють в зоні проведення Операції об’єднаних сил.

— Далі йдуть ті, хто намагаються працювати на окупованих територіях. Потім — журналісти-розслідувачі, оператори та регіональні журналісти, — наголошує вона. — В регіональному аспекті найбільш небезпечними є окуповані території. Серед областей на першому місці — Київ та область, на другому — Одещина. Третє місце розділили Волинь та Дніпропетровщині. Просимо особливу увагу приділити цим регіонам.

verkhovna rada

Голова Національної поліції України Ігор Клименко запевнив, що безпека журналістів буде його особистим пріоритетом. І сказав, що на парламентські слухання приїхали керівники поліції і начальники слідчих відділів з регіонів.

Читайте також: Вінницькі журналісти у Верховній Раді говорили про масове побиття на скандальному кладовищі.

Фото: Тетяна Щербатюк


Джерело статті: “http://vlasno.info/politika/vlada/vr/item/32611-ukrainskykh-zhurnalistiv-znyshchuiut-z”